Haber

35 bin sözleşmeli din görevlisi alımı yapılacak

500 binin üzerinde sözleşmeli çalışanın ekibe transferi için yönetmelik hazırlandı. Düzenlemeyle birlikte 35 bine yakın sözleşmeli din görevlisi de ekibe katılacak.

NTV’nin haberine göre; Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, “35 bine yakın din görevlisimiz bu vesileyle kadrolarına alındı. Sözleşmeli statüdeki kardeşlerimizin de kadroya katılması bizleri sevindirdi. Çünkü haksızlıklar oldu” dedi.

Sözleşmeli dini görevlerin organize edildiği Diyanet-Sen düzenlemeden memnun. Başkan Ali Yıldız, müftülüklerde çalışan personelin bir kısmının kadro dışı kaldığını belirterek, kapsam dışı kalan 6 bine yakın personelin kadroya alınmasını istedi.

Yıldız, “Sözleşmeli pozisyonda çalışan ve kadro dışı kalan personelimiz bulunmamaktadır. Şimdi fahri ve vekil olarak görev yapan kardeşlerimizin kadrolarına kavuşmaları için taleplerimizi yineliyoruz. Bu kardeşlerimiz yetersiz şartlar altında görevlerini yapıyorlar” dedi.

Yıldız, 15 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek olan 3600 ek gösterge yönetmeliğini de hatırlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı idari hizmetler çalışanına da düzenlemeden yararlanmaları için çağrıda bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu