Haber

AK Parti’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar coşkuyla karşılandı

AK Parti’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar kentte coşkuyla karşılandı. Yoğun talep üzerine aday tanıtım törenine telefonla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “31 Mart’ta Sakarya’da çok daha farklı bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Yusuf Alemdar, AK Parti il ​​binası önünde binlerce vatandaşın katıldığı törende coşkuyla karşılandı. Meşalelerin yakıldığı ve sloganların atıldığı törende vatandaşların yoğun talebi üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı.

“31 Mart’ta Sakarya’da çok farklı bir yürüyüş gerçekleştireceğiz”

Törene telefonla canlı olarak katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Böylesine anlamlı bir gecede Sakaryalı kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyor, kardeşim Yusuf Alemdar’ı sizlere emanet ediyorum. Geceyi yaşayacağımıza inanıyorum. 31 Mart akşamı Sakarya’da çok farklı bir gün. Şu ana kadar yaptığı hizmetler.” “Belediye Başkanımızı bu vesileyle tebrik ediyor, en kalbi duygularla selamlıyorum. Sakarya’nın dünyamızda ayrı bir yeri var. Bildiğiniz gibi Sakarya saf Anadolu’nun tertemiz evladıdır, geride kalan tek şey Allah’ın yoludur ve 31 Mart’ta bu haykırışlarla bu noktaya geldik.” Sakarya’da çok daha farklı bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Elbette Cumhur İttifakı olarak biz de Sakarya’da farklı bir ses çıkarmak istiyoruz. Aramızda hiçbir ayrım olmayacak, ayrılık ve anlaşmazlık olmayacak. El ele vereceğiz, inşallah tüm ilçelerimizi Cumhur İttifakı çatısı altında toplayacağız. Şu anda sizi İstanbul’dan arıyorum. İstanbul için çalışıyoruz ve birlik ve beraberlik içinde olmayı ümit ediyorum. Ekrem (Yüce) kardeşimize şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum, bundan sonra Yusuf (Alemdar) kardeşimiz ve Ekrem kardeşimiz el ele bu yolda devam edecektir. İnşallah kimseye fırsat vermeden bu birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Hem İl Başkanım, adayımız Murat (Kurum) Bey, hem de Esenler Belediye Başkanımız Tevfik (Göksu) Bey olarak sizleri İstanbul’dan en kalbi duygularla selamlıyoruz. “Allah’ın bize yardım etmesini diliyorum” dedi.

“Her alanda yanınızda olacağıma söz veriyorum”

Aday tanıtım töreninde vatandaşlara seslenen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Öncelikle bu coşkuyu, bu heyecanı gördükçe diyorum ki başkan yardımcım Sakarya’da seçim bitti ama devam ediyoruz. durmadan, dinlenmeden, gece gündüz Sakarya’da en yüksek oyu alarak bizi bir araya getiriyor.” 2001 yılında kurulan, 2002 yılında üyesi olduğum, 2003 yılında il başkanı olan ve 2009 yılına kadar Sakarya’nın 16 ilçesini sizlerle birlikte gezen Serdivan, mahallesinde, sokağında, beldesinde bu bayrağı sizlerle birlikte dalgalandırmaya çalıştı. 15 yıldır ilçemizde bulunmaktadır. Türkiye’de görev yapan bir kardeşiniz olarak şunun sözünü veriyorum: Türkiye’de, tıpkı ilkleri gibi, Cumhurbaşkanımızın başlattığı, insan odaklı, adil, eşit, adil, insana dokunan, insan seven bir belediye hizmet belediyesi sözü veriyorum. ilk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla. İnşallah bunu yapmaya devam edeceğiz. Bize güvenen ve bu bayrağı Sakarya’da dalgalandırma görevini bize veren herkese teşekkür ediyorum. Minnettar ve minnettarım. Kaybedenimiz yok, kazananımız yok, hepimiz biriz, birlikteyiz, bayrak yarışı var. Bayrağı daha iyi taşımak için yarıştı ve bu onun kaderiydi. “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak her zaman yanınızda olacağıma, her yerde yanınızda olacağıma, gece gündüz çalışacağıma, hayatımı Sakarya’ya adayacağıma, yanında olacağıma söz veriyorum. Spordan sağlığa, eğitimden turizme, sanayiden ekonomiye her alanda yanınızdayız” dedi. SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu