Ekonomi

Ameriprise Financial ilk çeyrekte kazançlarını artırdı, gelirleri aynı seviyede

MINNEAPOLIS – Ameriprise Financial, Inc. (NYSE: AMP) analistlerin beklentilerini aşan ilk çeyrek kazançları bildirirken, gelir tahminleri karşıladı.

Finansal hizmetler firması, 8,17 $ olan analist tahminini 0,22 $ aşarak 8,39 $ seyreltilmiş hisse başına düzeltilmiş işletme kazancı (EPS) açıkladı. Şirketin çeyrek geliri 4,15 milyar dolar olarak açıklandı ve konsensüs tahminiyle uyumlu oldu. Hisse senedi piyasa sonrası seansta yatay işlem gördü.

İlgili Makaleler

İlk çeyrek sonuçları, şirket genelindeki güçlü büyüme sayesinde %16 oranında artan seyreltilmiş hisse başına düzeltilmiş işletme kazancı ile güçlü bir performans sergiledi. Seyreltilmiş hisse başına GAAP net geliri, esas olarak türevlerin değerlemesi ve piyasa riski faydaları üzerindeki olumlu piyasa etkileri nedeniyle bir yıl önceki 3,79 $’a kıyasla önemli ölçüde artarak 9,46 $’a yükseldi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Jim Cracchiolo, çeyrekteki başarıyı şöyle yorumladı: “Ameriprise, çeşitlendirilmiş işimizdeki katkılarla iyi bir çeyrek daha geçirdi.” Cracchiolo, Varlık Yönetimi bölümünün gücünü ve büyümesini önemli bir itici güç olarak vurgulayarak, firma genelinde yönetilen ve idare edilen varlıkların olumlu piyasaların da yardımıyla 1,4 trilyon dolara ulaştığını belirtti. Cracchiolo ayrıca şirketin güçlü sermaye pozisyonunu vurgulayarak %10’luk bir temettü artışının duyurulduğuna dikkat çekti.

Düzeltilmiş işletme net gelirleri organik büyüme, güçlü hisse senedi piyasaları ve daha yüksek spread gelirleri sayesinde %11 artış gösterdi. Şirketin yönetim ve idare altındaki varlıkları, güçlü müşteri net girişleri ve piyasanın değer kazanmasıyla desteklenerek %15 arttı. Genel ve idari giderler iyi yönetildi ve şirket operasyonel verimlilik ve etkinliğe odaklanmaya devam etti.

Ameriprise’ın sermaye pozisyonu, bilanço gücünü ve güçlü serbest nakit akışı üretimini sergileyerek çeyrekte hissedarlara 650 milyon dolar iade ederek bir farklılaştırıcı olmaya devam etti. Şirketin vergi öncesi düzeltilmiş faaliyet marjı %26,3 ve düzeltilmiş faaliyet özkaynak getirisi %49,0 olarak gerçekleşmiştir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu