Teknoloji

Android için ücretli ve ücretsiz en iyi müzik uygulamaları

Birçok insan seyahat ederken, antrenman yaparken ve öbür etkinliklerle uğraşırken müzik dinlemeyi tercih eder. Müzik dinlemek için kullanabileceğiniz birçok müzik uygulaması vardır.

Gelişen teknolojiyle birlikte müzik hizmetlerindeki ses kalitesi de artıyor. İster eski yıl müziklerini isterseniz de günümüz son çıkan albümlerini gönül rahatlığı ile dileyebileceğiniz platformlarla karşı karşıyasınız. Aşikâr bir abonelik fiyatını ödedikten sonra istediğiniz listeleri oluşturup, telefonunuza indirip çevrimdışı müzik dinleme özelliğine bile sahip olabiliyorsunuz.

Ses kalitesi, akış ve çevrimdışı dinleme açısından Android için en düzgün müzik uygulamalarını sizler için derledik…

PowerAMP

Üstün ses kalitesi ile Android için en güçlü müzik uygulamalarından biri olarak biliniyor. Çıktığı günden bu yana geliştiricileri, ses kalitesinde bir adım önde olmak için daima yeni güncellemeler yayınladı.

Uygulama, 24bit/192khz’ye kadar ses dosyalarını oynatmasını sağlayan hem dahili hem de harici yüksek çözünürlüklü DAC’leri takviyeler. Ayrıyeten 10 banda ve özel ön ayarlara sahip bir ekolayzır ile donanmıştır.

Ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Fiyatı ise 6,99 Dolar

Spotify

Spotify, çoğunlukla fiyatlı bir müzik uygulaması olarak bilinir. Fakat fiyatsız müzik akışı da bulunur. Yalnızca kaydolarak uygulamanın müzik kataloğuna erişebilirsiniz. Fiyatsız olarak kullanıldığında modülleri atlayamıyorsunuz ve reklamlara katlanmak zorunda kalıyorsunuz. Bunların yaşanmaması için abonelik satın alabilirsiniz.

Uygulama, en sevdiğiniz müzikleri, sanatkara, albüme ve hatta müziğin ismine nazaran aramanıza imkan tanır. Sevdiğiniz müzikleri daha sonra dinlemek üzere kaydedebilir, bu çeşit müzikleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Fiyatsız abonelik ve fiyatlı abonelik mevcut. Aylık 20,99 TL

SoundCloud

Android kullanıcıları için en düzgün müzik uygulamaları ortasındadır. Kendi müziğinizi platforma yükleyebilir ve öteki kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Uygulama fiyatsız olarak kullanılabilse de daha kaliteli müzik dinlemek ve müzikleri çevrimdışı olarak dinleyebilmek için abone olmanız gerekecek. Fiyatı ise 8,25 Euro.

VLC

VLC, en tanınan medya oynatıcılarından biridir. Masaüstü bilgisayarda olduğu kadar Android’de de uygundur. İnternet eriişimi olmadan aygıtınıza indirilmiş müzikleri çalar.

Şarkılar VLC’de sanatkara, albüme, cinse ve daha birçok kategoriye nazaran otomatik olarak sıralanır. Ayrıyeten yalnızca müzik değil, birebir vakitte farklı formatlardaki görüntüleri da oynatır.

AIMP

Kamp ya da piknik üzere aktiflikleri seven biriyseniz, bir noktada kapsama alanı dışında kalabilirsiniz. Bu nedenle kesintisiz müziğin keyfini çıkarmak için çevrimdışı bir uygulamaya gereksiniminiz olabilir. AIMP, bu uygulamalardan en güzelidir ve fiyatsızdır.

Bu uygulama ile küçük düzenlemeler yapabilir ve sesinizi daha uygun hale getirmek için süratli ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıyeten AIMP, 29 frekanslı ekolayzeri ile esasen indirdiğiniz müziği mümkün olan en uygun kalitede çalmanız ve keyfini çıkarmanız için birçok seçenek sunar.

Onkyo HF Player

Ücretsiz ve yüksek kaliteli müzik sunma uygulamaları ortasında büyük bir üne sahiptir. Tıpkı vakitte kusursuz bir arayüze sahiptir. Arayüzünün pak, kolay ve gezinmesi kolay olması onu kullanıcılar için uygun hale getiriyor. Ayrıyeten dokunmatik olarak ayarlanabilen bir FIR ekolayzera sahiptir. Uygulama, yüklendikten sonra telefonunuzdaki müzik listesiyle otomatik olarak senkronize olur ve müziklerinizi başlığa, sanatkarlara, çeşitlere ve albümlere nazaran sıralar. Ayrıyeten çalma listelerini istediğiniz üzere oluşturabilir, değiştirebilir, kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

MediaMonkey

Çok fazla vaktiniz yoksa ve müzik sıralamaktan anlamıyorsanız Media Monkey gereksiniminiz olan uygulama olabilir. Müziğinizi düzenlemesini, dizüstü bilgisayarınız ve telefonunuz ortasında senkronize olmasını sağlayan özelliklerle doludur.

Müzik ve görüntüleri bir biçimden başkasına dönüştürebilir, bu da size belgelerinizi çok çeşitli aygıtlarda oynatma esnekliği sağlar. Fiyatsızdır ve abonelik mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu