Haber

Atina’da Futbol Maçı Öncesi Çıkan Olaylarda Bir Taraftar Öldü

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bugün oynanacak AEK – Dinamo Zagreb maçı öncesi çıkan olaylarda bir Yunan taraftar bıçaklanarak öldürüldü. Olaylarda 8 kişi yaralandı.

Yunan polisi, cinayetin bu akşam Türkiye saatiyle 21:45’te maçın oynanacağı Nea Filadelfia stadının dışında işlendiğini açıkladı.

İki takımın taraftarları arasında çıkan arbedede 3 Yunan ve 5 Hırvat yaralandı.

Yunan Radyo ve Televizyonu’na göre, yaralılar arasında kafasına taş isabet eden 18 yaş altı bir çocuk da var.

Olayların, Dinamo Zagreb grubunun polis nezaretinde stadyumdaki antrenmanından çıktıktan bir buçuk saat sonra çıktığı bildiriliyor.

Helenik HaberlerAjans ANA, soruşturma başlatıldığını ve gözaltına alınan 96 kişinin bugün savcı huzuruna çıkarılacağını duyurdu.

Yunanistan’da daha önce de futbolla ilgili şiddet olayları yaşandı ve geçen yıl başka bir taraftarın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından hükümet, futbolda şiddet içeren suçların hapis cezasını altı aydan beş yıla çıkardı.

Şubat 2022’de 19 yaşındaki Alkis Kampanos, Selanik şehrinde rakip kadrolar Aris ve PAOK taraftarları arasında çıkan arbedede bıçaklanarak öldürüldü.

Geçen ay, Kampanos cinayetinden yedi kişi suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Beş kişinin tamamı, kabahatlere suç ortaklığı yapmaktan 19 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

Kampanos, Selanik’te futbol şiddetinden ölen yalnızca üçüncü kurbandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu