Haber

Bizim Meram Taksi’nin direksiyonuna Başkan Altay geçti

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi’nin halka ilgiler uygulaması Bizim Meram Taksi’nin şoför koltuğuna Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay geçti.

Meram Belediyesi’nin halkla ilgiler uygulaması Bizim Meram Taksi’de direksiyona Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay geçti. Başkan Altay, taksiye aldığı vatandaşlara sürpriz yaparken, belediye hizmetlerinden günlük yaşama dair sohbet etti. Taksinin direksiyonunda, istekleri, görüş ve beklentileri birebir dinleyen Uğur İbrahim Altay’ı gören vatandaşlar bir taraftan şaşkınlıklarını gizleyemezken öteki taraftan da büyük memnunluk yaşadı. Yol üzerinde kent içi toplu ulaşım otobüslerini bekleyen vatandaşları taksisine davet eden Lider Altay ile yolcular ortasında ulaşıma dair sohbet de gerçekleşti. Taksiye binen yolculara fiyatsız olarak istedikleri yere götürdüğünü tabir eden Lider Altay ile vatandaşlar ortasında, Türkiye’nin en uygun fiyat politikası izlenen Konya’da kent içi toplu ulaşım otobüslerinin de neredeyse ‘ücretsiz’ olarak hizmet vermesi sohbet konusu oldu. Yaşlı bir çifti konutlarına ulaştıran Lider Altay’a arabadan indiği sırada orada bulunan ve fırından dönen bir vatandaş tarafından etliekmek ikramında bulunuldu. Başkan Altay etliekmek ikramını geri çevirmedi. Başkan Altay’ı taksi direksiyonunda gören vatandaşlar uzaktan el sallayarak selam verirken, Lider Altay ise “İyi ki Konya’da belediye başkanıyım” tabirlerini kullandı.

“Türkiye’ye örnek bir halkla ilişkiler uygulaması”

Bizim Meram Taksi ile renkli bir gün geçirdiklerini belirten Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, “Meram Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek Bizim Meram Taksi’nin şoförü bu sefer de biz olduk. Bir yandan hemşehrilerimizle sohbet etme imkanı bulurken diğer yandan onları istedikleri yere götürdük. Böylesine anlamlı bir uygulamaya emek veren Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ve ekibine teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Günün sonunda Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Bizim Meram Taksi’nin anahtarını Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a verdi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu