Ekonomi

Boeing hisseleri Dubai Air Show anlaşmaları, Çin beklentileri ve teslimat artışıyla yükseldi – UBS

Boeing hisseleri, UBS analistlerinin dikkatini çeken bir dizi olumlu gelişmenin de desteğiyle önemli ölçüde yükseldi. Havacılık ve uzay devinin hisseleri geçen ay art arda dört gün boyunca kazanç elde etti ve bu da %10’luk bir artışa yol açtı. Bu performans aynı dönemde %7 artış gösteren S&P 500 endeksini geride bıraktı.

Boeing hisselerindeki artış üç ana faktöre bağlanıyor:

İlgili Makaleler

1. Şirket, Dubai Air Show’da Etiyopya Havayolları ile imzalanan anlaşma başta olmak üzere birçok başarılı sözleşmeye imza attı. Hisse senedinin son dönemdeki yükselişinde bu anlaşmalar etkili oldu.

2. Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği zirvesindeki Biden-Xi görüşmesine ilişkin iyimser bir tablo var. Sektör gözlemcileri Boeing’in 737 Max uçağıyla ilgili olumlu bir güncelleme bekliyor. Bu uçakların Çin’e teslimatı Mart 2019’dan bu yana askıya alındı ​​ve daha fazla ilerleme, Boeing’in dünyanın en büyük havacılık pazarlarından birindeki konumunu önemli ölçüde etkileyebilir.

3. Cirium’dan gelen bilgiler, Eylül ayındaki 15 uçağa kıyasla Boeing’in Ekim ayındaki uçak teslimatlarında 18 Max uçağının teslim edildiğini gösteriyor. Boeing’in yıllık düşük seviye hedeflerine ulaşabilmesi için bu çeyrekte 89 Max uçağı teslim etmesi gerekiyor. Önceki zorluklara rağmen şirketin teslimat hızı istikrarlı bir ilerlemeye işaret ediyor ve Aralık ayı Boeing için tarihsel olarak güçlü bir ay.

Yatırımcılar ve analistler, Boeing’in performansının ve yıl sonuna doğru potansiyel büyümenin göstergesi olan bu gelişmeleri yakından izliyor.

InvestingPro İçgörüleri

Boeing’in mevcut finansal durumunu daha iyi anlamak için InvestingPro’nun bazı gerçek zamanlı verilerine ve içgörülerine bir göz atalım.

InvestingPro’nun bilgileri Boeing’in 125,21 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu gösteriyor. Şirketin son zamanlardaki başarılarına rağmen Boeing’in 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda kârlı olmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca şirketin F/K oranı -44,01 olup, bu da şu anda faizinin yüksek bir katında işlem gördüğünü gösteriyor. .

Gelir açısından Boeing, son on iki ayda %23,34’lük önemli bir büyüme kaydederek 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla toplam 75,76 milyar dolara ulaştı. Bu, Boeing’deki başarılı sözleşmeler gibi makalede bahsedilen olumlu gelişmelerle paralellik gösteriyor. Dubai Hava Gösterisi.

InvestingPro Tips’e dönersek, bu gelir artışına rağmen Boeing’in zayıf brüt kar marjından muzdarip olduğunu belirtmekte fayda var. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI), hisse senedinin şu anda aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor ve bu da yakın gelecekte potansiyel bir fiyat düzeltmesine işaret edebilir.

Son olarak Boeing’in hissedarlara temettü ödemediğini belirtmekte fayda var. Bu, gelir odaklı yatırımcılar için çok değerli bir konudur.

Daha ayrıntılı bilgi ve ipuçları için, yatırım kararlarınızı yönlendirmenize yardımcı olacak çok sayıda ek ipucu sunan InvestingPro platformunu keşfetmeyi düşünebilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu