Yaşam

Dizi Tarihinin En İyi Yapımlarından Biri Olan Ardıllık’ın İlginç Karakterleri

Merhaba. Son zamanların en iyi medya dizisi olan Succession, televizyonda gelmiş geçmiş en iyi karakterlere sahip. Guardian’a göre bu içerikte, şirket hissedarlarından Roy ailesinin üyelerine kadar Succession’ın en iyi 20 karakterini bulabilirsiniz!

İyi okumalar!

20. Colin Stiles (Scott Nicholson)

O, Logan’ın koruması ve ‘en iyi arkadaşı’. İster araçla adam öldürme, ister hayali bir kedi, Big Colin onu alt etmeye her zaman hazırdır. Yeter ki ‘sahibi’ onu tedirgin eden o bakışı atsın!

19. Karolina Novotney (Dagmara Domińczyk)

Halkla İlişkiler Lideri olarak hiçbir kurumsal kriz hayatta kalamaz. Karolina, işvereni özel bir jette öldüğünde bile kendine has soğukkanlılığını her zaman korudu.

18. Stewy Hosseini (Arian Moayed)

Waystar’ın yönetim kurulunda yer alan güçlü bir yatırımcıdır. Aldatan Stewy’nin kokain, serserilik ve daha fazla para kazanmak için yoluna çıkan herkese ihanet etme arzusu vardır. Dediği gibi: “Ruhsal, duygusal, etik ve ahlaki açıdan kazananın arkasındayım, sizi temin ederim.”

17. Hugo Baker (Fisher Stevens)

Waystar’ın alaycı kıdemli iletişim müdürü, sürekli bir panik halindedir, skandalları kontrol altına almak veya kendi sırtını kurtarmak için durmaksızın çabalar. Dizideki ‘en kirli’ karakterlerden biridir.

16. Kerry Castellabate (Zoe Winters)

Logan’ın metresine terfi ettiğinde değerli bir güç kazandı, ancak Logan’ın onunla evlenmeyi planladığına dair iddialarına rağmen artık istenmeyen biri.

15. Frank Vernon (Peter Friedman)

O, Logan’ın uzun süredir teğmenidir ve Keystone pisliklerinin en alçağıdır. Frank kovulur, yeniden işe alınır ve aşağılanır ve genellikle ailenin kum torbası gibi davranır. Sıradan nefret.

14. Leydi Caroline Collingwood (Harriet Walter)

Leydi Caroline Collingwood, Logan Roy’un ikinci eşi ve Kendall Roy, Roman Roy ve Shiv Roy’un annesidir. Waystar Royco’nun hissedarı olan zengin bir aristokrattır. Caroline çocuklarından duygusal olarak uzaktır ve aşırı derecede narsisisttir. Çocuklarına sürekli hakaret ediyor.

13. Nan Pierce (Kiraz Jones)

Logan’ın açgözlü kapitalist karşıtı liberal bir karakterdir. Nan, rakip medya hanedanı Pierces’in başıdır ve kendi ikiyüzlü tarzında bir o kadar canavardır. Para hakkında konuşmanın ‘iğrenç’ olduğunu iddia ederken, imparatorluğunun fiyatını sürekli yükseltiyor.

12. Karl Müller (David Rasche)

Karl Muller, Waystar Royco’nun mali işler müdürü (CFO) ve şirketin hukuk grubunun üyesidir. Doğrudan Logan’a rapor verir ve yakın çevresinin bir üyesidir.

11. Lukas Mattson (Alexander Skarsgård)

Kendall’ın 40. doğum günü partisinde Lukas, Roman’a Waystar Royco’nun mali sıkıntılarına çözüm arıyormuş gibi görünür. Roman’ı yönetim kurulunda tutacağına söz verir. Ama pervasız ve aptal dış görünüşü hiç de ürkütücü değil.

10. Connor Roy (Alan Ruck)

O, Roy’un en büyük çocuğu ve şovda kendini bu kadar doğru hisseden ve aldatılmış başka kimse yok. Üzüldüğünde ya da karısı Willa’nın gözlerini devirmesine neden olduğunda Leonard Cohen’i mırıldanıyor.

9. Marcia Roy (Hiam Abbass)

Logan onun üçüncü karısıdır ve soğukkanlıdır. Beyrut’ta büyüyen Marcia, Logan’ın vücudu henüz sıcakken bir ‘yeniden evlenme anlaşması’ müzakere ederken, rakiplerini yenerken ve evlerini satarken etkileyici bir şekilde acımasız olmayı başarıyor.

8. Willa Ferreyra (Justine Lupe)

Willa’nın dizinin dış halkasından merkezine doğru ilerlediğini görmek farklı. Eski eskort ve hevesli oyun yazarı, para için çok daha yaşlı bir adamla evlenmeye karar vermişti. ‘Ne kadar kötü olabilir ki?’ sözü zaten karakter özelliklerini ortaya koyuyor.

7. Greg Hirsch (Nicholas Braun)

Greenpeace’e dava açan Logan’ın kardeşi Ewan’ın torunu, genellikle dengeli bir cümle kurmakta zorlanır, ancak göründüğünden daha kurnazdır. Tom’un sapkın vesayeti altında, bu taşralı kuzen sevimli bir palyaçodan seks delisi ve fırsatçıya dönüşüyor.

6. Kendal Roy (Jeremy Strong)

Guardian’da ilk beşe giren ‘Ken-doll’un saçı bile eksik. Başarısız anlaşmalar yapan, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden ve değerini kanıtlamak için elinden gelen her şeyi yapan bu karakterin üst sıralarda olmaması garip!

5. Siobhan Roy (Sarah Snook)

Logan’ın en küçük, en zeki çocuğu ve tek kızı hafife alınmış olabilir. Siobhan’ın doğal liderlik içgüdüleri var ama yeteneklerini siyasette kullanmayı tercih ediyor.

4. Gerri Kellman (J Smith-Cameron)

Şovun ataerkil dünyasında en üst düzeyde bir hanımefendi olan Gerri, Roy holdinginin geri kalanı gibi kendi çıkarlarına hizmet ederken kariyerini ilerletmek için başkalarına zarar vermekten veya onları küçümsemekten kaçınır. İnanılmaz derecede zeki ve doğal bir lider. Roman ile kısa bir seks oyunu ilişkisine girer, ancak süreksiz CEO olduktan sonra, onun daha fazla ilerlemesini reddeder.

3. Tom Wambsgans (Matthew Macfadyen)

Shiv’in kocası ve uzun soyadı olan Tom, rüşvetçi bir iş adamıdır ve kişisel çıkarlarına hizmet ederse bir dakika şirketin peşine düşecektir.

2. Logan Roy (Brian Cox)

Logan Roy, medya şirketi Waystar Royco’nun kurucusu ve Roy Ailesi’nin başıydı. Uçucu, narsist, benmerkezci, kurnaz ve zeki, kendi kendini yetiştirmiş bir adamdı. İş yaptığı herkesi, rakiplerini, hatta ailesini duygusal olarak incitmekten korkmuyordu.

1. Roman Roy (Kieran Culkin)

Utanmaz küçük kardeş her zaman hanedanın en komik, en çekici üyesi olmuştur. Babasının gözdesi olmasına şaşmamalı. Ancak dizi boyunca bu kibir yerini kontrolü ele alma ve başına buyruk olma arzusuna bırakmıştır.

İlk sırayı Roman’a vermişken siz dizinin karakterleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu