Ekonomi

Güçlü HOKA ve UGG Satışları sayesinde Deckers Brands’ın Geliri Üçüncü Çeyrekte Arttı

Deckers Brands (DECK) hisseleri, hem gelir hem de kazanç beklentilerini aşan üç aylık mali sonuçların açıklanmasının ardından Cuma günü %10’dan fazla arttı.

Şirket üçüncü çeyrekte Hisse Başına Kazancın (EPS) 15,11$ olduğunu bildirdi; Bu rakam, analistlerin 11,40 dolarlık beklentilerinin 3,71 dolar üzerinde gerçekleşti. Çeyreklik gelir geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artışla 1,56 milyar dolar olarak açıklandı ve 1,44 milyar dolar beklentisinin üzerinde gerçekleşti.

İlgili Makaleler

Şirket bu çeyrekte şimdiye kadarki en yüksek kar ve gelirini elde etti.

Şirketin kendi ülkesindeki satışları %15,6 oranında artarken, kendi ülkesi dışındaki satışları ise %16,7 oranında arttı.

“Markalarımız, benzeri görülmemiş gelir ve kazançlarla Deckers’ın bugüne kadarki en başarılı çeyreğini gerçekleştirdi. Doğrudan tüketiciye satış kanalımız ve tam fiyatından satılan yüksek hacimli ürünlerimiz sayesinde HOKA ve UGG markaları bu çeyrekte bu başarıya önemli ölçüde katkıda bulundu. “dedi. “Dünya çapında artan marka bilinirliği, daha güçlü müşteri bağlılığı ve yenilikçi ürün yelpazemiz, ürünlerimize olan olağanüstü talebi artırmaya devam etti.”

Önümüzdeki 2024 mali yılı için şirket, öngörülen 24,25 $’ı aşan bir EPS’nin 26,25 ila 26,50 $ aralığında olacağını tahmin ediyor. Gelirlerin 4,105 milyar dolar olması beklenirken, 4,15 milyar dolar civarında olması bekleniyor.

Mali rapora yanıt olarak Truist’teki analistler, DECK hissesi için fiyat tahminlerini 859 dolardan 983 dolara yükseltti ve Al tavsiyesini sürdürdü. DECK’in (1) UGG’ye yönelik yüksek talebin devam etmesi (güçlü Truist Kart Verilerini yansıtıyor) ve (2) önceki dönemlerle zorlu karşılaştırmalara rağmen HOKA için devam eden büyüme ile önemli bir mali performans daha bildirdiğini belirttiler.

Citi analistleri DECK hisseleri için fiyat hedefini 830$’dan 835$’a yükseltti ve Nötr tavsiyesini korudu. Şirketin performansının her zamankinden daha güçlü olduğunu ancak mevcut yüksek hisse senedi değerlemesinin gelecekteki fiyat artışını sınırlayabileceğini belirterek, gelecek mali yıllarda UGG için büyümeyi ve brüt kar marjını sürdürme konusunda zorluklar beklediklerini belirttiler.

Stifel analistleri DECK için fiyat hedefini 709 dolardan 775 dolara çıkarırken, mali dördüncü çeyrekte tahminlerin beklenenden daha iyi sonuçlara işaret ettiğini ancak kâr artışının ana itici gücünün UGG olduğunu vurguladı. Hisseye ilişkin Nötr tavsiyelerini sürdürdüler.

Piper Sandler analistleri Nötr notu olan DECK için fiyat hedeflerini 730 dolardan 780 dolara yükseltti. Analistler, fiyat artışları ve işlerin çoğunluğunun tam fiyattan satılması nedeniyle beklentilerini aşan şirketin üçüncü çeyrekteki mükemmel performansına UGG’nin değerli katkısının altını çizdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu