Haber

İYİ Parti’de neler oluyor? Milletvekili, Meral Akşener’in hesaplarını incelettiğini iddia etti!

İYİ Parti’nin dün parlamentoda gerçekleştirdiği küme toplantısında çeşitli konuşmalar yapıldı. Başkan Meral Akşener’in Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz hakkında ‘imacı’ açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu partisinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı. UYG Partisi’nde istifa şoku henüz atlatılamamışken, iki milletvekiline ilişkin tartışmalar ortalığı karıştırdı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Meral Akşener dün yaptığı konuşmada Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’ı hedef aldı. Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle ticari ilişkiye girmekle suçlanıyor. Poyraz ise Akşener aleyhinde ve özel sekreteri hakkında konuştuğu için eleştiriliyor. Poyraz’ın AK Parti’ye katılan Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmasını da sağladığı iddia ediliyor.

Dikbayır, hem partiye hem de savcılığa itirazda bulunarak soruşturma talebinde bulunacağını belirterek, şunları söyledi: “Bankaya başvurun. Hangi şubeden hangi memurun soruşturma yaptığı ortaya çıksın. Böyle bir şerefsizlik mümkün mü? Suç bu. Başkan söylentiler ve komplolarla çevriliydi. Belediyelerle iş yaptığım yalan. En ufak bir şeyi bile çıkarsınlar. Milletvekilliğinden istifa ediyorum. Partinin kurucularından biriyim. “Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum”

Poyraz, “Beni kastettiğini sanmıyorum. “Sorumluluk alınacak bir durum yok” dedi. Poyraz, Hatipoğlu’nun iki buçuk yıldır İYİ Parti’de siyaset yaptığını ve görevi bıraktıktan sonra milletvekili seçildiğini belirtti.

Her iki ismin de kısa süre içerisinde partiden istifa edebileceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu