Haber

İznik Gölü Orhangazi Sahilinde Patlamamış El Bombası Bulundu

İznik Orhangazi Gölü kıyısında bir çocuk, gölün içinde patlamamış bir el bombası buldu. Bomba imha uzmanlarından oluşan gruplar, el bombasını bir fünye ile patlattı.

Olay, akşam saatlerinde İznik Gölü’nün Orhangazi kıyısındaki Dutluca altı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, göl kenarına pikniğe giden bir ailenin 6 yaşındaki çocuğu gölde patlamamış el bombası buldu. Ailenin el bombasını fark etmesi üzerine el bombası karaya atıldı.

Jandarma ekiplerine bilgi verildi

Durumun jandarma ekiplerine bildirilmesi üzerine gruplar olay yerine geldi. Kıyıda bulunan patlamamış el bombasının etrafı güvenlik şeridi ile çevrilerek kıyıdaki vatandaşlar uzaklaştırıldı.

Durum, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü bomba imha uzman ekipleri, eski olduğu belirlenen patlamamış el bombasını fünye ile patlattı. Olay yerine yakın bir restoranın bahçesinde bulunan müşteriler de el bombasının patlatıldığı sırada olay yerinden uzaklaştırıldı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri bölgede inceleme yaptı. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu