Haber

Kasımpaşa-MKE Ankaragücü maçı sonrası

Trendyol Muhteşem Lig’in ilk haftasında deplasmanda Kasımpaşa’ya 3-2 mağlup olan MKE Ankaragücü’nün teknik direktörü Tolunay Kafkas, maçı kazandıracak pozisyonlar bulmalarına rağmen değerlendiremediklerini söyledi.

Kafkas, maçın ardından Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmada orta sahaları hızlı geçmenin iyi olmadığını anlatan tecrübeli teknik adam, “Maçın bazı kısımlarını yeterli oynadık, bazı kısımlar iyi oynamadı. Maçın tamamında kazanabilecek pozisyonlar bulduk. Rakip gol attı. Son saniyede maç berabere biter derken yenildik. Kazanacak pozisyonlarımız da vardı” dedi.

Defans oyuncularının performansıyla ilgili olarak Kafkas, “Bir oyuncu hata yapmadı. Bir hata varsa o benim. Oyuncularımızı bireysel olarak yargılamak, onlar hakkında konuşmak doğru değil. Maalesef öyle değil. Türkiye’deki algıları kırmak mümkün.Kulüp başkanları bile bu ülkede üçlük oynamaz diyorlar.Yapacak bir şey yok, “Biz bu işe direnmeyeceğiz. Dörtlü savunmaya geri dönebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Transferde 2 kanat oyuncusu almaya yaklaştıklarını ifade eden Tolunay Kafkas, “İki kanat daha gelecek. Son aşamada. Bu takımın bir defans ve bir ön liberoya ihtiyacı var.” değerlendirmesini yaptı.

“Türkiye’nin en güzel antrenörlerinden biriyim”

MKE Ankaragücü’nün performansından kendisinin sorumlu olduğunu ifade eden Kafkas, “Ankaragücü’ne gücümün yetmediği yerde zarar vermem” dedi. söz konusu.

Kendisini Türkiye’nin en yetkin teknik direktörlerinden biri olarak nitelendiren Tolunay Kafkas, “Sorumluluk bende. Gole gidiyoruz, gitmiyoruz ama bedelini ödüyorum. Benim bir derdim yok. Bu konuda mütevazi değilim. Türkiye’nin en iyi teknik direktörlerinden biriyim, çalışkanım.İşte diğerleri gibi hikaye.” “Hikaye anlatmayı sevmem. Bu bir iş, bu bir bedel. Ben sorumluyum. Elimden geldiğince Ankaragücü’ne zarar vermem. Sorumluluğu taşıyacak hem yüreğim hem de adamlığım var.” forma yorum yaptı.

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca’nın hedefinin sezonu ilk 5’te bitirmek olduğunu açıklamasıyla ilgili olarak Kafkas, “Doğru bir gol değil. Ankaragücü’nün şu anki hedefi doğru değil” dedi. sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu