Haber

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş Yatırımları İnceledi

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediye meclis üyeleriyle birlikte tamamlanan ve yapım aşamasında olan mevcut yatırımları yerinde inceledi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte belediyenin son dönemde yaptığı yatırımları ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Lider Kavuş, Şükran Kentsel Dönüşüm Proje Alanı, Yaka Sosyal Tesisi, Meram Lavanta Bahçesi, Meram Ömür ve Kültür Müzesi ile diğer projelerin süreçleri ve gelinen noktalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve teknik ekibin hazır bulunduğu gezi, Meram Belediyesi’nin bütçesi 1.5 milyar TL’yi aşan Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi ile başladı. Başkan Kavuş, süreç ve burada gelinen nokta hakkında meclis üyelerine detaylı bilgi verdi. İhalesi biten etaplarda inşaatların hızla arttığını belirten Başkan Kavuş, herkesin planlanan sürede sürecin tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiğini ifade etti. Meram Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle inşa edilen Yaka Sosyal Tesisi ile teknik gezi devam ederken, Lider Kavuş ve meclis üyeleri inşaat alanındaki yetkililerden bilgi aldı. Önder Mustafa Kavuş ve Meram Belediyesi Meclis Üyelerinin bir sonraki durağı geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Meram Lavanta Bahçesi oldu. Meclis üyeleriyle lavanta bahçesini gezen Önder Kavuş, bölge hakkında teknik bilgiler vererek, lavanta bahçesinin şehrin turizmine ve sosyal yaşamına büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Önder Kavuş ve meclis üyelerinin gezisi, Meram Yaşam ve Kültür Müzesi ve diğer farklı yatırımların incelenmesiyle son buldu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, teknik gezi ile ilgili yaptığı açıklamada, belediye meclis üyelerinin yatırım, proje ve Meram’ın ilerleme sürecine aktif katılımının önemine vurgu yaptı. Bu yatırımlar için belediye meclisinde alınan kararlarla birlikte gezilere katılmanın belediyenin başarılarını daha da ileriye taşıyacağına değinen Önder Kavuş, “Belediyemizin son dönemde yaptığı, üretmeye devam ettiği ve planladığı yeni yatırımları yerinde incelemek amacıyla meclis üyelerimize yönelik bir dizi geziler düzenledik. Bu özel geziler, “Belediye yatırımlarımızı yerinde görmek ve mevcut hizmetleri geliştirmek çok değerli. Bu birlik ve beraberlik, Meram’ın genel refahının ve yaşam kalitesinin önünü açmaktadır. Meram’ın kalkınması için her zaman yanımızda olan belediye meclisimize teşekkür ediyorum.” – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu