Haber

MHP İl Başkanlığı Afyonkarahisar’da kan bağışında bulundu

MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ilde etkili olan depremlerin ardından kan bağışında bulundu.

Afyonkarahisar Kent Meydanı’ndaki kan bağışı noktasında kan bağışında bulunan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi.

Depremde yaralanan vatandaşların acil kan ihtiyaçlarını karşılamak için kan bağışında bulunmaya devam ettiklerini kaydeden Kocacan, şunları kaydetti:

“Devletimiz Türk milleti ile tek yürek olarak deprem bölgesindeki afetzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Daha önce de yaptığımız kan bağışlarına 2 gün boyunca devam edeceğiz. MHP ve İdeal Ocakları ayrılmıyor. depremzedelere tek başına, hem deprem bölgesinde hem de yerel olarak İl teşkilatının düzenlediği yardım davetinde “İlimize birlikte gelen depremzedelere barınma, erzak ve gıda desteği sağlıyoruz. Ayrıca yurtlarda kalan vatandaşlarımızı ziyaret ederek talep ve taleplerini karşılıyoruz. Gün tek yürek olma günüdür. Tüm kuruluşlarımız iki gün boyunca kan bağışında bulunacak.”

Afyonkarahisar Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman da kan bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür etti.

yusufelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu