Haber

Niğde’de “Yüzyılın Renkleri” etkinliği düzenlendi

Niğde’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında şehit aileleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler, yaşlılar, kadınlar, engelliler ve çocuklar “Yüzyılın Renkleri” temalı duvar fotoğrafını boyadı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Güzel Sanatlar Lisesi’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği “Yüzyılın Renkleri” temalı etkinlikte, Cullaz Caddesi’ndeki bir apartmanın duvarına Cumhuriyet, Türk bayrağı, Türkiye haritası ve Türk bayrağı asıldı. Atatürk portresi ve halk portresi çizildi.

Fotoğrafı şehit aileleri, gaziler, öğretmen ve öğrenciler, yaşlılar, kadınlar, engelliler ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan çocuklar çizdi.

Niğde Valisi Cahit Çelik ve eşi Nermin Çelik, “Yüzyılın Renkleri” temalı etkinliği son dokunuşlarla tamamladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Çelik, Cumhuriyetin 100. yılını farklı etkinliklerle kutladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki aziz şehit ve kahraman gazilerimizin aileleri, kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz, Güzel Sanatlar öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte son vuruşları yaptık. Ortaokul. Sonuç olarak haftanın ruhuna uygun çok güzel bir çalışma ortaya çıktı. “Coşkuyla ve coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimizin şeref yıl dönümünde bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Bu anlamlı haftada farklı etkinliklerle keyif dorukta. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

haber-beypazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu