Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, belediye hizmet binası önünde düzenlenen törende, Ordu’nun 19 ilçesiyle dünyanın en keyifli ve başarılı şehri olması için herkesin elinden geleni yaptığını söyledi.

Güler, buradaki hizmetin sadece belediye hizmeti olmadığını, herkesin ittifakıyla ortaya çıkan, hak ve hizmet vaadiyle anlam bulan bir faaliyetler dizisi olduğunu anlattı.

Daha önceki görevlerinden sonra ülkesinde grup olarak güzel işler yaptıklarını belirten Güler, şöyle devam etti:

“Allah nasip ederse 5 yıl daha sizlerle birlikte hizmet edeceğiz. Harika bir kadromuz var. Bugün burada 2.500 kardeşimizin hak ettiği emeğin karşılığını aslında parayla ödeyemeyiz. O kadar değerli hizmetleriniz var ki. Türkiye’de de çok iyi bir isim.” Bugün Allah bize Sayın Mehmet Keskin ve Hizmet-İş Sendikası ile birlikte çalışarak mutlu bir düğün yapmamızı nasip etti. Kendilerine başarılar ve esenlikler diliyoruz.”

Güler, çalışmalarında sevgi dilini hakim kılacaklarını ve hizmetlerine yansıtacaklarını vurgulayarak, hizmetleriyle halkın yüzünü güldüreceklerine dikkat çekti.

Kendisinin de işçi olduğunu belirten Güler, “50 yıldır çalışıyorum. Şu anda ücretsiz çalışıyorum. Başından beri maaş bile almıyorum. Bunu bilin. İkinci maaşım da yok.” . Ben başından beri belediyeden bir kuruş almadan sizinle çalışıyorum.” “Ben de sizin gibi işçiyim. Emekli maaşımla birlikte çalışıyoruz.” söz konusu.

Güler, bu fedakar ortamı yarattığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Böyle bir lidere sahip olduğum ve 30 yıldır onunla çalıştığım için kendimi mutlu ve şanslı hissediyorum. Bizim davamız çarşıya kadar değil, mezara kadardır. ” dedi.

3 yıllık toplu sözleşme imzaladıklarını kaydeden Güler, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan 2 bin 500 kişi faydalanacak ve burada yaptığımız çalışmayla işçi ücretlerini ortalama yüzde 120 artırdık. Sosyal belediyecilikte yaptığımız çalışmalarla güzel işler yaptık. Yakacak yardımı, gıda yardımı , çocuk yardımı. Burada bayramlarda zamlar yapılıyor. Biri bin lira, diğeri 1.500 lira. “Bunu az buluyorum. 5 bin liraya çıkaralım. Bu maaşları da her 6 ayda bir memurlara yapılan zamlar oranında artıracağız.”

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Ordu’ya her gelişinde kendini yenileyen bir şehir gördüğünü belirtti.

Keskin, bugünün hasat, şükür ve rahmet günü olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Bugün bir acı günü değil, bahar günü. Yakın zamanda imzalayacağımız sözleşmemizde ulaşılan rakamlar, sözleşmenin başarısının önemli göstergelerinden biri olsa da bu sözleşme adil bir sözleşme olmuştur. Enflasyonun çok üzerinde gerçekleşen artışın bereketli olmasını diliyorum. Emek hayatın dengesi ve dinamiğidir. Hizmetlerin devam edebilmesi için bazı dengelerin korunması gerekiyor. Bozulmaması gerekiyor.”

Keskin, bu istikrarın bozulmaması için belediye yetkililerine istişari çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Türkiye’nin en iyi sözleşmelerinden birine imza atacak olan değerli büyüğümüz Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz. Emeğe, alın terine verdiği değeri belediyemizin imkanlarını zorlayarak bordrolarımıza yansıtıyoruz.” .” söz konusu.

Keskin, toplu iş sözleşmesinin Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne, sendikaya ve tüm işçilere hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesiyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ORBEL AŞ bünyesindeki çalışanların maaşlarına yüzde 120 oranında zam yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu