Haber

Riot hacklendi mi? 24 Ocak 2023 Riot Games oyunlarının kilidi neden açılmıyor? LoL ve Valorant hatası veriyor neden açılmıyor oyuna nasıl girilir?

İsyan Oyunları siber saldırıya uğradı Saldırıda LoL (League of Legends) oyununun kaynak kodlarının sızdırıldığı belirtildi. Peki, Riot hacklendi mi? 24 Ocak 2023 Riot Games oyunlarının kilidi neden açılmıyor? Riot neden hacklendi? Detaylar sizlerle…

RIOT HACK Mİ ETTİ? KAYNAK KODLARI SIZMIŞ MI?

Riot Games, resmi Twitter hesabı üzerinden LoL oyununun kaynak kodlarının sızdırıldığını duyurdu.

İşte o Twitter yazısı:

“Söz verdiğimiz gibi, sizi geçen haftaki siber saldırının durumu hakkında bilgilendirmek istedik. Hafta sonu yaptığımız analizler, LoL, TFT ve eski bir antiheat platformunun kaynak kodunun saldırganlar tarafından çalındığını doğruladı.”

TR açıklama:

“Söz verdiğimiz gibi, sizi geçen hafta siber saldırının durumu hakkında bilgilendirmek istedik. Hafta sonu yaptığımız analiz, LoL, TFT ve eski bir anti-heat platformunun kaynak kodunun saldırganlar tarafından çalındığını doğruladı.”

Saldırı sonucunda oyuncuların bilgilerinin çalınmadığı belirtildi. Yeni hilelerin ortaya çıkmaması için çalışacaklarını açıklayan Riot Games, sızıntı sürecinin ardından oyunda yapılacak yeni özelliklerin ortaya çıkabileceğini söyledi.

Dora Özsoy konu hakkında şu bilgileri paylaştı:

LOL VE VALORANT GEÇİŞ YOKSA AÇILMIYOR MU?

Twitter üzerinden yapılan açıklamadan kısa bir süre sonra League of Legends oyununda bazı sorunlar yaşandı. Özellikle bazı kullanıcılar oyunun ana ana ekranına ulaşamıyor. Yani PLAY butonu oyunda görünmüyor. Kısa süre içerisinde bu hatanın giderileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu