Haber

‘Veba altındayız’ diyen MHP’li milletvekilinden istifa baskısı iddiası

Ankara Sincan İlçe Belediye Meclis Üyesi MHP’li Hamdi Yılmaz, meclis toplantısında yaptığı konuşmanın ardından istifa etti. 9 yıldır Meclis üyesi olan Yılmaz’ın partisinin baskısı sonucu istifa ettiği iddia edildi.

Sözcü yazar Hürmet Öztürk, “Sadullah Ergin’in Söyledikleri ve İstifa Eden Üye” başlıklı yazısında olayın detaylarını şöyle aktardı:

“Ankara’nın Sincan İlçe Belediye Meclis Üyesi Hamdi Yılmaz 9 yıldır bu görevi yürütüyor. Geçen Cuma günü yapılan Belediye Meclisi toplantısından önce Hamdi Yılmaz AKP’li Belediye Başkanı Murat Ercan’dan randevu istedi. Randevu vermedi.

Hamdi Yılmaz, meclis toplantısında belediye meclis üyelerinin herhangi bir yetkilerinin bulunmadığını, 1.5 milyon liralık bir bütçeleri olmasına rağmen nereye harcandığına dair bilgi sahibi olamadıklarını ifade etti. Yılmaz, ‘Yerel basın parayla susturuluyor. 20 bürokrat işe gelmeden maaş alıyor. Vallahi vebanın altındayız’ dedi. Sanki bu sözler yüzünden bu üyeye bir şey mi oldu diye merak ediyordum. Hamdi Bey’i telefonla aradım. “Konuşmak istemiyorum” dedi. Bir başka meclis üyesi yaşananları şöyle anlattı:

GECE GELEN TELEFON

‘O konuşmanın olduğu gece MHP Sincan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz saat 24.00 sıralarında Hamdi Yılmaz’ı arıyor. Hamdi Bey bu telefona cevap vermiyor. Biraz sonra diğer başkan yardımcısı Mustafa Uyar arıyor. Hamdi Yılmaz’a, ‘Sözlerinizle Cumhur İttifakı’na zarar veriyorsunuz. Yukarıdan bir emir aldık, belediye meclisinden istifa etmeniz istendi. Size partide kalabileceğiniz söylendi’ dedi. Hamdi Yılmaz, başına bir şey gelebileceğini düşünerek hem belediye meclis üyeliğinden hem de MHP üyeliğinden istifa dilekçelerini veriyor. 9 yıldır meclis üyesi olan Hamdi Yılmaz’ın belediye meclis üyeliği ve parti üyeliği de ‘belediyede 20 bürokrat işe gitmeden maaş alıyor’ dediği için bitiyor.

Hamdi Bey, 20 bürokrat işe gelmeden maaş alıyor diye sorguladığı için misyondan ihraç ediliyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu