Haber

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 186 bin 828 araç geçti

Ulaşımda rekor bayramı…

Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkınca şehir dışına çıkmak isteyen ulaşımda rekorların kırılmasına neden oldu.

Yeni rekor

Yeni bir rekor Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde kırıldı.

Bakan Uraloğlu duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçen araç sayılarına ilişkin bilgi verdi.

186 bin 828 araç geçti

Bakan Uraloğlu, 13 Haziran Perşembe günü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 186 bin 828 araç geçişiyle yeni rekor kırıldığını da kaydetti.

Yeni rekor, en yüksek araç geçişi

Uraloğlu paylaşımına “Yeni rekor, en yüksek araç geçişi…13 Haziran 2024 Perşembe günü 186 bin 828 araç geçiş sayısı.” notunu düştü.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

1.408 metrelik ana açıklığı ile üzerinden raylı sistem geçen dünyanın en uzun köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün toplam boyu, kenar açıklıkları ile birlikte 2.164 metreye ulaşmaktadır.

26 Ağustos 2016 tarihinde hizmete giren Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 330 metreyi bulan asma köprü kulelerine sahip, 59 m genişliği ile dünyanın en geniş köprüsüdür.

Benzersiz bir yapı

Asma köprü ile gergin eğik askılı köprünün birleşimi şeklinde dizayn edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, hibrid tasarımı ile kendi kategorisinde benzersiz bir yapı olmuştur.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, büyük bir otoyol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun İstanbul geçişini teşkil eden Odayeri-Paşaköy kesiminde bulunmaktadır.

İstanbul’da, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun hizmete girmesiyle birlikte, mevcut boğaz köprülerinde ve çevre yollarında neredeyse her gün yaşanmakta olan, zaman, iş gücü ve akaryakıt kayıplarına sebebiyet veren trafik yoğunluğu azaltılmıştır.

İstanbul’un kuzeyinde yer alan İstanbul Havalimanına hızlı ve güvenli ulaşım tesis edilmiştir.

midyat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu