Ekonomi

Bizim Toptan’dan Yenilenebilir Enerji Yatırımı

Bizim Toptan, Gebze’deki mağazasına kurduğu çatı tipi güneş enerjisi sistemi sayesinde elektrik ihtiyacının tamamını güneş enerjisinden karşılayacak.

Bizim Toptan, karbon kullanımını azaltmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek amacıyla elektrik yatırımları kapsamında Gebze mağazasında güneş enerjisi sistemini devreye alıyor.

Mağazanın çatısına kurulan sistemin devreye alınmasıyla elde edilecek 264 kWp’lik meclis gücü ile mağazadaki elektrik tüketiminin %107’si yani mağazanın tüm elektrik ihtiyacından daha fazlası elektrik kaynağından karşılanacak. Güneş enerjisi.

Bizim Toptan, bu yatırımla karbon emisyonunu yılda 141 ton azaltmayı hedefliyor. Bu sayı yaklaşık 6.300 ağacın bir yılda temizleyebileceği sera gazı miktarına tekabül ediyor.

Hüseyin Balcı: Temiz enerji yatırımlarına odaklanıyoruz

Toptan CEO’muz Hüseyin Balcı , sektörün önde gelen şirketlerinden biri olarak tüm paydaşları için sürdürülebilir değer yaratmayı değerli bir sorumluluk olarak gördüklerini söyledi. 2022 yılının başarılı ve stratejik hedeflerine doğru ilerledikleri bir yıl olduğunu kaydeden Balcı, “Faaliyetlerimizi büyütürken dünyamıza, tüm canlılara ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz. İklim teknolojilerini geliştirmek ve uygulamak, dünyanın net sıfır gündemi için kritik öneme sahip.

Dünyadaki elektriğin yarısından fazlası hala fosil kaynaklardan geliyor. Sürdürülebilir bir dünya, yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimindeki payının artırılması ve enerjinin verimli kullanılması ile mümkündür. Gebze mağazamızda devreye alınacak yenilenebilir enerji sistemi ile ihtiyaç duyulan elektriğin tamamı güneşten sağlanacak ve bu konuda örnek teşkil edecektir. Bundan sonra da bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ederek bağlı olduğumuz Yıldız Holding’in yılı 2050’dir. ‘net sıfır’Hedefine biz de katkı sağlayacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu