Haber

Bornova Belediyesi’nden Kahramanmaraş’taki engelli çocuklara özel destek

Zelzele bölgesi için yurt dışından 2 bin 500 çadır getiren Bornova Belediyesi, Kahramanmaraş’ta engelli çocuklar ve aileleri için özel bir çalışma gerçekleştirdi. Depremde evsiz kalan 45 engelli çocuk ve ailelerinin çadırlarını Bornova Belediyesi çalışanları kurdu. Çalışmaları yerinde bizzat takip eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ailelere moral verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Uyum Merkezi’nde çalışmalarını depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yürüten Bornova Belediyesi ekipleri, bölgeye 300’e yakın çadırı teslim etti. Kentteki ilgili kurumlarla irtibata geçilerek depremzede engelli çocukları olan 45 aile ile iletişime geçilerek ihtiyaç duydukları 45 çadırın meclisi yapıldı. Çocuklara oyuncaklar dağıtılırken, ailelere de gıda yardımı yapıldı.

Koşullar senin için daha kötü.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, çalışmaları yerinde bizzat takip ederek zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren depremzedelerin ailelerine moral verdi. Felaketin çok büyük olduğunu belirten Lider İduğ, “10 ilde büyük bir yıkım yaşandı ve biz Bornova Belediyesi olarak var gücümüzle yaralarınızı sarmak için buradayız. Yaşam koşulları özellikle sizin için çok daha zor. Bu anlamda çok özel bir çalışma ile sizlerle birlikte olmak istedik. olmaya devam edeceğiz. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

Tanrı hepinizi korusun

Depremzedelerin aileleri de sıcak elleriyle kendilerine dokunan Bornova Belediyesi’ne ve Önder Mustafa İduğ’a teşekkür ederken; “Engelli çocuklarımıza bakmak afet koşullarında daha da zor. Uzaklardan gelip bize destek oldunuz. Tanrı hepinizi korusun”.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu