Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki hafta Abbas ve Netanyahu’yu ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki hafta Türkiye’de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ayrı ayrı ağırlayacak. Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelecek liderlerin güncel, bölgesel ve küresel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacağı belirtildi.

MAHMUD ABBAS’I 25 TEMMUZ’DA AĞIRLAYACAĞIZ

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 25 Temmuz’da Türkiye’ye yapacağı ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirilecek resmi görüşmelerde Türkiye-Filistin ilişkileri, İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmeler ve diğer güncel bölgesel ve uluslararası meseleler ele alınacak. Türkiye ile Filistin Devleti arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılacak adımlar da toplantının gündem maddeleri arasında yer alacak.

NETANYAHU 28 TEMMUZ’DA TÜRKİYE’DE OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Temmuz’da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ağırlayacak. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye ile İsrail arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek; İşbirliğini geliştirmek için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak. Görüşmelerde güncel, bölgesel ve uluslararası sorunlar ile ikili çıkarlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu