Ekonomi

Demirtaş: Amaç Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin adayı yapmak

Demirtaş “Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?”soruya, Bundan sonra amaç Sayın Kılıçdaroğlu’nu tüm Türkiye’nin ortak adayı yapmaktır.”o cevapladı.

Demirtaş şu ifadeleri kullandı:

Sayın Kılıçdaroğlu’na bir kez daha başarılar diliyor, hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Kılıçdaroğlu şu anda Millet İttifakı’nın ortak adayıdır. Artık tüm muhalefetin ortak adayı olmadı. Herkes siyasi ve toplumsal muhalefetle görüşerek desteğini alırsa sadece Millet İttifakı’nın değil, tüm halkın ortak adayı olacaktır.

HDP’liler uzlaşma bekliyor

Elbette HDP ile açık müzakere yürüterek demokratik taleplere nasıl yaklaştığını göstermesi bekleniyor. Çünkü HDP’liler Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermek istemiyor ve öyle bir şey olmayacak. HDP’liler Kılıçdaroğlu Bey’e gönül rahatlığıyla oy verebilmek için HDP’ye ziyaret ve uzlaşma bekliyor.

HDP’nin dışlanması bu yöndeki çabaları zayıflatıyor

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında büyük bir değişim ve demokratik dönüşüm yaşanacaksa, tüm Türkiye yeni bir toplumsal birlik ruhuyla ayağa kalkacaksa HDP’nin dışlanması bu taraftaki çabaları zayıflatacaktır.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun değişim konusunda samimi ve cesur olduğuna inanıyorum. Çalışma grubu da aynı niyetle hareket ederse, HDP’nin desteğiyle Türkiye yüzyılın değişimini gerçekleştirebilir. Toplumsal barış, huzur ve refah sağlanabilir. Demokrasi kurumsallaştırılabilir.

Umarım Kılıçdaroğlu öncülük ederek tüm diyalog kanallarını açar.

Diyalogdan ve konuşmaktan kimseye zarar gelmez. Herkes birbiriyle konuşursa sorunlarımızı çözebilir ve insanları birleştirebiliriz. Bu doğrultuda Sayın Kılıçdaroğlu’nun öncülük etmesini ve tüm diyalog kanallarını açmasını temenni ediyorum.

Bundan sonra amaç Sayın Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye’nin ortak adayı olmasını sağlamaktır. Bu sağlanırsa toplumsal kutuplaşma da azalacak, barış ve bir arada yaşama umudu artacaktır.

başarılı olacağına inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu