Haber

İstanbul Valisi Davut Gül’den Cumhuriyet Bayramı mesajı.

İstanbul Valisi Davut Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

İstanbul Valisi Davut Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayınladı. Gül, mesajında, bugün Türk Yüzyılının şafağında, kahraman atalarımızdan aldığımız güç ve inançla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın büyük heyecanını ve onurunu yaşadığımızı kaydetti.

Cumhuriyet, her türlü imkansızlığa ve zorluğa karşı destansı bir mücadelenin eseridir; Ortak varlığın ve birlikte yaşama kararlılığının adı olduğunu belirten Gül, açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü anmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Bu büyük gün, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde yürütülen, bir milletin destansı mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gündür.” Milletin istiklali, milletin azim ve kararlılığıyla kurtulacaktır” sözü, büyük Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılan en büyük mirastır. Cumhuriyet, Her türlü imkansızlığa ve zorluğa karşı verilen destansı bir mücadelenin eseri, ortak varoluşun ve birlikte yaşama kararlılığının adıdır. Bu destanın adı “Ya İstiklal”dir. “Ey İzmihlal! “Vatan için, bayrak için, özgürlük için, namus için riske girebilir. Aziz milletimiz, özgürlüğüne, vatanına ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, boyun eğmeyi asla kabul etmeyeceğini, hiçbir zaman vatanından vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmektedir. bağımsızlık. Bir asır önce yakılan bağımsızlık meşalesi hiçbir zaman sönmedi ve sonsuza kadar da sönmeyecek. Bugün Türk Yüzyılının şafağında, kahraman atalarımızdan aldığımız güç ve inançla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın büyük heyecanını ve onurunu yaşıyoruz. Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli yoldaşları başta olmak üzere Cumhuriyetimizi kuran tüm kahramanlarımızı ve bu toprakları vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. “Milletimizin bekası, devletimizin bekası ve ay yıldızlı bayrağımız uğruna şehit ve gazi olan tüm vatan evlatlarını şükranla anıyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu