Haber

Kağıthane’de Buzdolabından Çıkan Dumandan 7 Kişi Etkilendi

KAĞITHANE’de 7 katlı binanın 4’üncü katındaki bir apartman dairesinde buzdolabından çıkan yangında biri çocuk 7 kişi dumandan etkilendi. İtfaiye ekipleri yanlış park nedeniyle yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti.

Gürsel Mahallesi Denizmen Sokak’ta bulunan 7 katlı binanın 4’üncü katında saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir apartman dairesindeki buzdolabı elektrik kontağından alev aldı. Durumu fark eden apartman sakinleri alevleri söndürmeye çalışırken yangın bir anda büyüdü. Alevlerin tüm daireyi sarması üzerine kendilerini dışarı atan daire sakinleri durumu itfaiyeye bildirdi.

İhbar üzerine yola çıkan itfaiye ekipleri, yanlış park yeri nedeniyle yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti. Geçişe engel olan araçların sokak sakinlerinin yardımıyla yol kenarlarına çekilmesinin ardından olay yerine ulaşan gruplar söndürme çalışmalarına başladı. Yoğun dumandan etkilenerek koridorda bayıldığı öğrenilen Ukrayna asıllı kişi itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. Yaralı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Dumandan etkilendiği belirlenen ambulansta 1’i çocuk 6 kişi tedavi altına alındı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.

Sokak sakinlerinden Volkan Öz, “İşe gitmek için evden çıkıyordum. Evden çıkıyordum, baktım bir kaç kişi tepeye bakıyordu. Durumu kontrol etmek için baktığımda dumanlar doğru yükseliyordu. Endişelendik, korktuk ve hemen itfaiyeyi aradık. O sırada yangının biraz daha yükseldiğini gördük. Sonra itfaiyedeki arkadaşlar geldi, hızla olaya müdahale ettiler ama yangın epey uzun sürmüştü. Hızlı bir şekilde organize oldu arkadaşlar, araçları kaldırdılar, ekip iyi çalıştı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu