Haber

Kayseri Büyükşehir Aile Yaşam Merkezi 20 bin kişiye ulaştı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, aile ve topluma yönelik çalışan, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) birimi olan Huzur Çınarı Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi, yılda ortalama 20 bin kişiye ulaşarak rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Hizmetler.

ALANINDA UZMAN DANIŞMANLARDAN KAMUOYUNA DESTEK

Alanında uzman aile danışmanlarından ücretsiz manevi danışmanlık hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Huzur Çınarı Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi, Önder Dr. yaşayabilir’. Huzur Çınarı Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi ve Alo 153 Bağlantı Merkezi iş birliğiyle manevi konularda destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, hemen her konuda olduğu gibi bu alanda da vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.

12 FARKLI ALANDA HİZMET SUNUYORUZ

Vatandaşlar, Huzur Çınarı Aile Danışma ve Rehberlik Merkezi aracılığıyla ‘Eşler Arası İletişim, Aile İçi İletişim Eksiklikleri, Aile Müdahalesi, Evlilik Okulu, Kuşak Çatışmaları, Çocuk Sorunları, Ergenlik Sorunları, Kişisel Sorunlar, Benlik Eksikliği’ konularında uzman aile danışmanlarından bilgi alabiliyor. -Güven, Öfke Kontrolü, Sınav Kaygısı. ve Kariyer Seçimi.

BESİME ÖZDERİCİ ENGELLİSİZ YAŞAM MERKEZİ’NDE 500 ENGELLİ VATANDAŞA HİZMET

Büyükşehir Belediyesi ve bir hayırseverin iş birliğiyle kurulan Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı engelsiz yaşam merkezlerinden biri olan Besime Özderici Engelli Yaşam Merkezi, bugüne kadar 500’e yakın engelli bireye ve 400 ebeveyne hizmet verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin olağanüstü hizmetlerinden biri olan ve WhatsApp uygulaması üzerinden 7/24 hizmet veren ‘Sırdaşın Olayım Projesi’ kapsamında başta olmak üzere tüm vatandaşlara uzaktan psikolojik danışmanlık destek hizmeti sağlanarak, Gençlerin hem yüz yüze hem de telefonla sırdaşı oluyor. Bu kapsamda projenin haftalık faaliyet raporlarında ortalama 700 davete yanıt veriliyor, 400’ün üzerinde vatandaşla görüşülüyor ve Şanlıurfa, Trabzon, Sivas, Adıyaman gibi şehirlerden şehir dışından da başvurular yapılıyor. Diyarbakır, İstanbul, Ankara, İzmir ve Balıkesir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu