Ekonomi

Mastercard, ‘Çalışmak İçin Harika Bir Yer’ olarak adlandırıldı

Bu ölçümler sonucunda Mastercard, çalışan odaklı kurum kültürü ve insan kaynakları alanındaki yenilikçi uygulamaları sayesinde Great Place to Work sertifikasına layık görülmüştür.

İnsan kaynakları uygulamalarına örnek

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Mastercard kültürü, her bir çalışanımızın farklı ve değerli olduğu görüşüne dayanmaktadır. Ayrıca geri bildirim kültürünün önemine inanıyoruz. Öte yandan şeffaflık kültürünün oluşmasına özen gösteriyor, hiyerarşi gözetmeksizin herkesin bakış açısını ve görüşünü paylaşmaya teşvik ediyoruz. Böylesine önemli bir statüye layık görülmekten son derece onur duyuyoruz.”

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; Başkanların hibrit işgücünü yönetmesi için öğrenme fırsatları, ofis dışında çalışma esnekliği, ebeveyn izni vb. politikalar belirtildi. Ayrıca “Gönüllülük Günleri” programı ile çalışanlarını sosyal sorumluluk kapsamında uygun gönüllülük ve sosyal yardım faaliyetlerinde aktif rol almaya teşvik ettikleri kaydedildi.

Güney Afrika, MTN Group’un azınlık hissesini 5,2 milyar dolara satın aldı

Öte yandan Güney Afrika’nın en büyük cep telefonu operatörü MTN Group, 5,2 milyar dolar değer biçtiği finansal teknolojiler kısmının azınlık hissesini Mastercard’a satmayı kabul ettiğini açıkladı. MTN İcra Kurulu Başkanı Ralph Mupita yaptığı açıklamada, “Kesin yatırım anlaşmalarının çok yakında imzalanması bekleniyor.” Dedi. Afrika’nın teknoloji meraklısı genç nüfusu, bankacılık da dahil olmak üzere hizmetlerdeki boşlukları doldurmak için cep telefonlarını giderek daha fazla kullanıyor. Bu, kablosuz taşıyıcılar için fintech’te uygulanabilir ve hızla büyüyen bir alan açtı. Flutterwave Inc. ve Interswitch Ltd. Segmentte hızla büyüyen startup’ların ortaya çıkmasıyla dikkatler birden fazla taşınabilir ödeme sistemine kaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu