Haber

Polat Ailesi Soruşturmasında Tutuklanan Avukat Ahmet Gün İfade Verdi

POLAT ailesi soruşturmasında tutuklanan avukat Ahmet Gün, aktif pişmanlıktan yararlanmak isteyerek bugün savcıya söz verdi. Ahmet Gün’ün 3 saatlik açıklamasında sahte faturalar hakkında bilgi verdiği ve Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat’ın organizasyondaki yerlerinden bahsettiği öğrenildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor “Yarışmalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunları ihlal etmek” suçundan soruşturmaya tabi tutulan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda gözaltına alınırken, 14 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslar tutuklandı. Polat ailesi soruşturmasındaki en kritik isimlerden biriydi ve hem ailenin muhasebe işlerinden sorumluydu. Aynı zamanda avukatı olan Ahmet Gün, 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen Ahmet Gün, bugün savcıya ifade verdi.

GÜNÜN ANLATIMI 3 SAAT SÜRDÜ

Ahmet Gün’ün 3 saatlik ifadesinde sahte faturalarla ilgili savcılığa bilgi verdiği, Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat’ın organizasyondaki yerlerinden bahsettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu